Ako znížiť náklady na energie o vyše 20 %? Riešením je podlahové kúrenie!

Elektrina zdražuje a vy možno začínate čoraz intenzívnejšie rozmýšľať nad tým, ako by ste mohli ušetriť. Pravdou je, že práve kúrenie sa veľkou mierou podieľa na spotrebe energií. Vďaka moderným technológiám je však možné znížiť náklady až o 23 % ročne! Ako na to? 

Pokiaľ kúrite klasickými radiátormi, ktoré sú riadené centrálnym termostatom, dochádza k zbytočnému plytvaniu energiami. Ak chcete mať v domácnosti tepelnú pohodu, pravdepodobne kúrite vo všetkých miestnostiach naraz, častokrát úplne zbytočne. Kúrenie nechávate zapnuté počas celého dňa, aj keď ste v práci, aby ste vždy prišli do vyhriateho priestoru. No tým pádom sa kúri v čase, keď nikto nie je doma. A peniaze za energie vyhadzujete takpovediac von komínom. 

Benefity podlahového kúrenia 

Samotné podlahové kúrenie prináša v porovnaní s klasickými radiátormi tú výhodu, že teplo ide od zeme. Teda, nebudete trpieť pocitom chladných nôh. Naviac, šíri sa rovnomerne, smerom k stropu. Nedochádza tak k fluktuáciám teploty v rôznych častiach miestnosti a nevíri sa vzduch. To je veľký benefit pre alergikov. Tým že všetky steny sú ohrievané identicky, nehrozí vznik plesnivých miest

Prepojenie so zónovou reguláciou 

Najväčší prínos po stránke úspory energií prináša práve zónová regulácia. Tá spočíva v tom, že každá miestnosť má svoj vlastný termostat, takže môžete nezávisle meniť teploty na jednotlivých podlahách. Vďaka tomu kúrite len tam, kde to naozaj potrebujete a v časoch, kedy je to výhodné. Získavate tak komfort, ale zároveň ušetríte desiatky až stovky eur ročne na energiách. 

V neposlednom rade, keď podlahové kúrenie so zónovou reguláciou prepojíte so systémom inteligentnej domácnosti, viete ho riadiť aj na diaľku cez smartfón. Dokážete tak meniť teploty z práce alebo z opačného konca sveta, čo taktiež prispeje k šetreniu.