Elektrické garniže

Elektrické garniže

Tienenie ako vo filme, s množstvom praktických benefitov. Pokiaľ ste priaznivcami závesov, určite veľmi dobre viete, aké prácne a únavné je niekoľkokrát denne ich manuálne odťahovať a zaťahovať. Práve tento problém je možné ľahko vyriešiť prostredníctvom elektrických garniží. Ich inštalácia je mimoriadne jednoduchá a prinášajú viacero výhod. Automatizovaným riešením si výrazne uľahčíte život a dokážete ušetriť aj na nákladoch za energie.

Jednoduchá inštalácia

Elektrická garniža má prakticky rovnakú konštrukciu ako klasická, akurát na jednom z jej koncov je umiestnený malý elektromotor. Ten je však ukrytý tak, že na prvý pohľad ho ani neuvidíte. Pred inštaláciou elektrickej garniže je potrebné mať v blízkosti motora umiestnený prívod elektriny. Dostupné sú však aj modely poháňané batériou, ktoré nevyžadujú pripojenie do siete, a teda ani úpravu v elektroinštalácii. Samotná montáž do steny je rýchla a jednoduchá.

Široké možnosti ovládania

Pokiaľ máte vo svojej elektroinštalácii predpripravený ovládač v stene, elektrickú garnižu je možné ovládať prostredníctvom neho. Oveľa praktickejším a pohodlnejším riešením je však diaľkové ovládanie, respektíve integrácia do systému inteligentnej domácnosti. Vďaka tomu je možné garnižu programovať a časovať jej činnosť podľa vašich potrieb.

Pohodlie a úspora

V prípade, že elektrická garniža je napojená na systém smart domácnosti, môže automaticky odtiahnuť alebo zatiahnuť závesy v určitom čase. V zime tak skôr vpustí do interiéru slnečné svetlo, vďaka čomu nemusíte toľko kúriť a ušetríte na energiách. A naopak, v lete ju viete nastaviť tak, aby v konkrétnych hodinách dňa zatiahla závesy a zabránila tak prehrievaniu miestnosti. Prostredníctvom inteligentnej domácnosti dokážete garnižu ovládať pokojne aj z opačného konca sveta.

vyhodnotia ho a pošlú vám notifikáciu. K inovatívnym funkciám patrí aj detekcia tvárí a evidenčných čísel vozidiel, sledovanie tepelných zmienči sledovanie pohybu zvoleného objektu.