Fotovoltika

Fotovoltika

Spotreba elektrickej energie prakticky všade vo svete každým rokom rastie. Pribúdajú nové nehnuteľnosti, do popredia sa tlačia elektromobily a elektrina sa dostáva aj do sfér, kde sa v minulosti nevyskytovala. Znamená to len jedno – na verejnú sieť je kladený vysoký nápor, ktorý sa odráža aj na cenách. Pokiaľ chcete prispieť k zelenšej planéte a naviac ušetriť, optimálnym riešením je zabezpečiť si aspoň do určitej miery energetickú sebestačnosť. A práve v tomto ohľade vám vynikajúco poslúži fotovoltika. Jej úlohou je premieňať slnečnú energiu na elektrickú.

Investícia do budúcnosti

Fotovoltaika inštalovaná naším partnerom SR Solar SK, s.r.o.pozostávajúca z 10 panelov dokáže ročne vyprodukovať okolo 3,4 MWh elektrickej energie, pričom výkon jedného panelu je na úrovni 340 Wp.Vzhľadom na to, že ceny elektriny budú v budúcnosti s najväčšou pravdepodobnosťou už len rásť, investícia do fotovoltiky má potenciál rýchleho zhodnotenia.

Nezávislosť od verejnej siete

Určite to poznáte aj vy. Z nejakého dôvodu dôjde k výpadku verejnej siete a vy ste v danom čase ako paralyzovaní – nemôžete variť, pracovať, používať wi-fi a elektronické spotrebiče. Pokiaľ máte dom vybavený fotovoltikou, od takýchto problémov budete ukrátení. Stačí slnečné žiarenie a o elektrickú energiu máte postarané.

Výhodné vykurovanie

Najlepším riešením je kombinovať fotovoltiku s efektívnym elektrickým podlahovým vykurovaním. Kúrenie tak máte prakticky zadarmo a s energiou môžete hospodáriť tak, ako vám to najviac vyhovuje. Prebytok elektriny viete púšťať do bojlera na zohrievanie vody, vďaka čomu ani 1 Wh nevyjde navnivoč.

Dotácia až 1500 eur

Na inštaláciu fotovoltiky na vašu nehnuteľnosť vám vieme vybaviť dotáciu vo výške až 1500 €. Vďaka nej sa vám vstupná investícia dokáže vrátiť ešte o niečo skôr. Spolupracujeme s popredným slovenskýmdodávateľom SR Solar SK,s.r.o., ktorý zabezpečí kompletné riešenie a montáž fotovoltaických panelov na kľúč.

Dôvody, prečo kombinovať fotovoltiku s elektrickým podlahovým vykurovaním

  • návratnosť investície už do 3 rokov
  • bezúdržbová prevádzka
  • nízke servisné náklady
  • životnosť viac ako 30 rokov
  • najnižšie prevádzkové náklady a najvýhodnejšia obstarávacia cena v porovnaní s inými riešeniami vykurovania
  • široké možnosti regulácie kúrenia
  • jednoduchá optimalizácia na vyšší výkon