Inteligentné IP kamerové systémy

Inteligentné IP kamerové systémy

Kamerový systém je základom pre efektívne zabezpečenie objektov. Štandardné kamery však prinášajú nepraktickú nevýhodu – na to, aby ste odhalili neželanú aktivitu, musíte ich neustále sledovať. Prípadne, zdĺhavo analyzovať uložené záznamy. Tento problém vám umožnia jednoducho obísť inteligentné kamerové systémy. Tie sú založené na moderných IP kamerách, ktoré disponujú pokročilými funkciami automatického vyhodnocovania obrazu. Samotná kamera, prípadne NVR rekordér záznamu, analyzuje obrazové dáta a dokáže odhaliť neželanú aktivitu. Pri zistení akýchkoľvek nezrovnalostí vám systém pošle notifikáciu. Vy tak o všetkom viete v reálnom čase a môžete okamžite zakročiť.

Jednoduchá inštalácia

IP kamerový systém je založený na komunikácii a prenose dát prostredníctvom internetu, preto sa ľahko inštaluje na všetky typy nehnuteľností. Ak je vaša domácnosť vybavená inteligentnou elektroinštaláciou, kamerový systém je možné do nej integrovať a prepojiť ho tak s ďalšími smart funkciami. Napríklad, s alarmom.

Spoľahlivé fungovanie

Inteligentné kamerové systémy využívajú pokrokový hardvér a softvér, ktorý zabezpečuje bezchybnú funkcionalitu za každých okolností. Dokonca, aj v prípade nepriaznivého počasia alebo v noci. Pri analýze obrazu sa vyhodnocuje množstvo faktorov, aby sa predišlo falošnému poplachu.

Pokročilé inteligentné analýzy

Funkcia perimeter a „tripwire“ umožňuje kamerám sledovať pohyb v definovanej ohraničenej oblasti. Ak kamery v určitom čase zaznamenajú neočakávaný pohyb, vyhodnotia ho a pošlú vám notifikáciu. K inovatívnym funkciám patrí aj detekcia tvárí a evidenčných čísel vozidiel, sledovanie tepelných zmienči sledovanie pohybu zvoleného objektu.

Efektivita a bezpečnosť

Inteligentný IP kamerový systém vám pomôže spoľahlivo zabezpečiť nielen vašu nehnuteľnosť, ale aj iný majetok. Kamerový záznam je jedným z najlepších dôkazových materiálov. Využiť ho viete taktiež na sledovanie aktivity vašich zamestnancov, prípadne zákazníkov. Na základe získaných dát viete odhaliť rôzne problémy a pracovať na zlepšení efektivity.