Zónová regulácia kúrenia

Zónová regulácia kúrenia

Zónová regulácia kúrenia vám umožní ovládať teplotu v každej miestnosti vášho bývania zvlášť. Kúrenie je riadené inteligentným systémom, ktorý dokáže počas dňa automaticky meniť teplotu tak, aby dosiahol vyvážený pomer medzi tepelným komfortom a úsporou. Výhodou tohto riešenia je aj možnosť ovládania na diaľku. Zónová regulácia môže byť

použitá v prípade všetkých najčastejšie využívaných zdrojov tepla a spôsobov vykurovania. Od plynových kotlov, cez kotle na drevo, solárne kolektory, až po tepelné čerpadlá. Vhodná je pre vodné a elektrické podlahové kúrenie, klasické radiátory, elektrické konvektory a fancoily. Investícia do inteligentného riadenia vykurovania sa vám môže vrátiť už po 4 rokoch.

Až 23% úspora nákladov

Vďaka zónovej regulácii dokážete v každej miestnosti nastaviť optimálnu teplotu, aby ste zbytočne neplytvali energiou. O úsporu sa postará aj moderná riadiaca jednotka, ktorá napríklad v prípade otvorenia okna zníži vykurovací výkon. Reálne tak viete dosiahnuť úsporu až 23 % v porovnaní s kúrením bez inteligentnej zónovej regulácie.

Ovládanie na diaľku

Inteligentnú riadiacu jednotku kúrenia viete ovládať aj na diaľku. Pokojne aj z opačného konca sveta. Ak ste napríklad na dovolenke, jednotlivé miestnosti si viete tesne pred vaším príchodom vyhriať, aby vás privítali teplom domova.

Automatické riadenie

Systém zónovej regulácie dokážete jednoducho naprogramovať tak, aby sa teplota v jednotlivých miestnostiach počas dňa menila. Napríklad, kúrenie v kúpeľni môžete nastaviť tak, aby počas noci pracovalo pri minimálnom výkone, ale ráno a večer zvýšilo teplotu a zabezpečilo vám tak tepelný komfort počas hygieny.

Bezdrôtové zapojenie a kompatibilita

Ak sa rozhodnete pre inštaláciu inteligentného riadenia vykurovania, nie sú potrebné stavebné zásahy. Systém funguje bezdrôtovo, jeho spojenie s vykurovacími zdrojmi a zariadeniami je tak rýchle a jednoduché. Pripojiť k nemu naraz viete niekoľko desiatok rôznych zariadení.