Aké praktické výhody prináša inteligentná domácnosť? Tieto sa oplatí poznať!

Smart domácnosti sú dnes v kurze a čoraz viac ich obľubujú aj Slováci. Pritom, systém inteligentného bývania zďaleka nie je len o frajerine, že viete zapínať svetlá obyčajným tlesknutím. Práve naopak, prináša aj množstvo praktických benefitov, ktoré výrazne uľahčia váš život. 

Najväčším prínosom inteligentnej domácnosti je skutočnosť, že dokáže fungovať do značnej miery autonómne. Teda, bez vášho pričinenia. Keď ráno vstanete, automaticky odostrie závesy a zhasne svetlá. Nastaví kúrenie alebo klimatizáciu na takú teplotu, aby ste sa cítili komfortne. Automaticky vám môže uvariť kávu alebo zohriať pripravené jedlo v mikrovlnke. Poleje trávnik, otvorí vám dvere na odtlačok prsta a popri tom všetkom dáva pozor, či nenastala nejaká nebezpečná situácia. 

Napríklad, keď začne pršať, automaticky zavrie strešné okná, aby vás takpovediac nevytopilo. Upozorní vás na dym, prípadne na zaplavenie, ktoré môže byť spôsobené prasknutým potrubím. 

Dom, ktorý sa o vás stará 

V prípade smart bývania platí jednoduché pravidlo – nestaráte sa vy o domácnosť, ale domácnosť sa stará o vás. Veľkým benefitom je skutočnosť, že celý inteligentný systém môžete donekonečna rozširovať o množstvo ďalších funkcií. Svoj domov si tak viete flexibilne prispôsobiť presne vašim požiadavkám. 

Úspora nákladov 

Prínosom inteligentnej domácnosti je taktiež značná úspora nákladov. Ročne vám dokáže ušetriť aj viac ako 20 % energií, vďaka čomu sa investícia do nej pomerne rýchlo vráti. O šetrenie sa postará napríklad smart regulácia kúrenia a klimatizácie, ktorá aktívne prispôsobuje výkon aktuálnym podmienkam. Svoje robia aj časovače, pomocou ktorých si viete mnohé funkcie zladiť so svojím denným harmonogramom. Šetríte tak nielen energie, ale aj svoj čas. 

V neposlednom rade, svoju domácnosť viete vždy podrobne sledovať a ovládať na diaľku cez smartfón alebo tablet. Získavate tak pocit bezpečia a plnej kontroly. Pokiaľ inteligentné bývanie zaujíma aj vás, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám pomôžeme nájsť ideálne riešenie podľa vašich predstáv.